Jaunimo vizitas Savivaldybėje

Joniškio rajono savivaldybė pagal 2016 m. gruodžio 8 d. pasirašytą bendradarbiavimo sutartį su  UAB „ETKC“  įgyvendina JUI ir ESF projektą „Atrask save“.

Projektu ,,Atrask save“ siekiama sudaryti sąlygas projekto dalyviams – šiuo metu nedirbantiems, nesimokantiems ir nestudijuojantiems 15–29 m. žmonėms dalyvauti motyvaciją skatinančiose veiklose, suteikti trūkstamus gebėjimus ir kompetencijas bei padėti įsilieti į darbo rinką.

Joniškio rajono savivaldybė įsipareigojo priimti jaunimą pažintiniams vizitams ir praktiniam mokymui. Vasario 28 d. įvyko pirmasis pažintinis vizitas su Joniškio  rajono savivaldybės administracija.

Susitikimo pradžioje Joniškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Vilma Bartašienė  paragino jaunimą susipažinti ir prisistatyti. Po prisistatymo paaiškėjo, kad didžioji dalis šiuo metu nedirbančio, nesimokančio, nestudijuojančio jaunimo yra sugrįžę iš užsienio ir ketinantys atrasti save Joniškio krašte, kurti verslą ar ieškoti savo gyvenimo tikslo bei pašaukimo. Susitikime taip pat dalyvavo mamos, auginančios vaikus ir, kaip pačios teigia, ilgai užsibuvusios namuose, todėl dabar siekiančios tobulėjimo, bendravimo, galimybės įgyti kvalifikaciją ir gauti darbą, nes dabar gyvena iš užsienyje uždirbtų santaupų bei socialinių pašalpų arba visai be pajamų.

IMG_4651

Atvykusi į susitikimą Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė papasakojo apie politinio pasitikėjimo darbuotojų, mero, mero pavaduotojos ir savivaldybės tarybos darbą.

Jaunimas supažindintas su savivaldybės administracijos darbu. Lydimi jaunimo reikalų koordinatorės jie apsilankė skyriuose, domėjosi jų darbu. Jaunimas ragintas tęsti mokslus aukštosiose mokyklose ir ateiti dirbti į valstybės tarnybą. Deja, valstybės tarnautojų gaunamos algos jų nenudžiugino, jaunimas teigė, kad norėtų uždirbti mažiausiai 1000 Eur.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas Artūras Pališkevičius pristatė kuruojamas sritis, Kanceliarijos  skyriaus vedėja Rasa Lapukienė kalbėjo apie kanceliarinį darbą, sekretorės Irma Valuodzė ir Laimutė Vasiliauskienė jaunimui trumpai pristatė kaip veikia dokumentų valdymo sistema, informacinių technologijų specialistai Donatas Briedis ir Laimonas Vingras kalbėjo apie savo darbo svarbą (jei neveikia informacinės technologijos – stringa administracijos, seniūnijų, savivaldybės tarybos darbas).

Teisės ir metrikacijos skyriaus vyr. specialistė Gerda Petrėnaitė  paaiškino, kad jų skyrius tikrina savivaldybės tarybos sprendimų, mero potvarkių, administracijos direktoriaus įsakymų ir kitų teisinio pobūdžio dokumentų ar raštų projektų teisėtumą, rengia individualius ir norminius teisės aktus, teikia teisinę informaciją ir teisines konsultacijas, nagrinėja piliečių prašymus ir skundus, rengia procesinius dokumentus bei atstovauja teismuose. Skyriaus vyr. specialistė  Gabrielė Aleksaitė pasakojo kaip teikiama rajono gyventojams pirminė teisinė pagalba, o vyresn. specialistė Vyta Augustauskienė kalbėjo kaip yra registruojami dokumentai apie asmens gimimą, mirtį, santuokos sudarymą ir nutraukimą, įvaikinimą, tėvystės (motinystės) pripažinimą ir nustatymą, vardo, pavardės, tautybės pakeitimų.

Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja Daiva Bičkienė papasakojo jaunimui apie architektūros sritį, o vyr. specialistė Regina Leknickienė – apie kultūros vertybių saugojimą, reklamų kabinimo reikalavimus.


Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyr. specialistė Rasuolė Nesavienė informavo kur jaunimui teikti prašymus dėl socialinio būsto eilės, atsižvelgiant į vyriausybės tvarka nustatytus pajamų reikalavimus.

Infrastruktūros skyriaus vyr. specialistas Vidas Dirsė papasakojo apie kelių, parkų, šaligatvių finansavimo tvarką, vyr. specialistė Eglė Burbienė – apie gatvių apšvietimą, vyr. specialistas Arvydas Židonis – apie savivaldybės turto valdymą, o Asta Džiugienė – apie pastatų priežiūrą. Skyriaus vedėjas Arūnas Adomaitis šypsodamasis paaiškino, kad jis viso rajono vyriausias ūkvedys.

Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus specialistė Laura Mockūnienė papasakojo kaip vykdo licencijų, leidimų išdavimo, gyventojų užimtumo, viešųjų bei sezoninių darbų organizavimo, prekybos ir kitų paslaugų teikimo tvarkos turgavietėse bei viešose vietose nustatymo specialios veiklos srities funkcijas, o Algis Leitmanas – kaip  atlieka statytojo (užsakovo) funkcijas, numatytas Lietuvos Respublikos statybos įstatyme, statant, rekonstruojant, kapitališkai remontuojant savivaldybės valdomus statinius kai šie darbai finansuojami iš valstybės, savivaldybės biudžeto ir kitų finansavimo šaltinių.

Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Lina Uždavinė pasakojo jaunuoliams, kad jiems tapus verslininkais galėtų dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, parodė kur ieškoti informacijos apie vykdomus viešuosius pirkimus internete, savivaldybės interneto svetainėje, kalbėjo kaip  koordinuoja viešųjų pirkimų veiklą, siekia, kad taupiai ir racionaliai būtų naudojamos lėšos.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Zinaida Kavaliauskienė paaiškino, kad jos pareigybė reikalinga Joniškio rajono ugdymo įstaigų tinklui formuoti, pedagogų atestavimui organizuoti, mokyklų klasių komplektavimui ir mokinių pavėžėjimui koordinuoti, priskirtiems mokomiesiems dalykams ir švietimo įstaigoms kuruoti. To paties skyriaus vyr. specialistė Daina Armonavičienė kvietė jaunas mamas užeiti ir teikti siūlymus dėl ikimokyklinių įstaigų darbo gerinimo, o Leonas Karaliūnas kalbėjo apie sporto svarbą jaunimui.

Taip pat apsilankyta Žemės ūkio ir Buhalterinės apskaitos skyriuose, Kontrolės ir audito tarnyboje.

Jaunimo reikalų koordinatorė Vilma Bartašienė  paragino  jaunimą daugiau bendrauti ir bendradarbiauti, siųsti siūlymus ir nuomones įvairiais jaunimo problemų klausimais bei  aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime, ieškoti savo hobio, pašaukimo ir darbo.

Visi darbuotojai buvo malonūs ir išsamiai papasakojo jaunimui apie vykdomas funkcijas. Šis vizitas ir pažintis su jaunimu dar kartą priminė, kad jaunimu laikomi asmenys iki 29 m. – tai jau turintys šeimas, vaikų, darbo užsienyje patirčių ir sėkmės bei nesėkmės istorijų asmenys.

Jaunimas ir projekto vykdytoja Justina Dranginytė-Stočkė po susitikimo buvo maloniai nustebinti ir teigė, kad tai buvo pats puikiausias vizitas įstaigoje. Justina Dranginytė-Stočkė  džiaugėsi Joniškio motyvuotu jaunimu.

Švietimo, kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus informacija ir nuotraukos

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas