Jaunimo problemos – interaktyviame spektaklyje

Šiauliuose startuoja “Forumo teatro dirbtuvių” projektas, kurio metu Šiaulių gimnazistai, vadovaujami aktorės Monikos Šaltytės, kurs spektaklį aktualiomis jaunimui temomis. Forumo teatro dirbtuvių projektas prasidės organizuojamu seminaru, kuris vyks vasario 6 d. 11 val. Šiaulių universiteto bibliotekoje.

Seminaro metu aktorė, forumo teatro įkūrėja Lietuvoje Rimanta Vaičekonytė ir psichologė Virginija Skučaitė mokytojams, moksleiviams ir socialiniams darbuotojams pristatys naujausią teorinę medžiagą ir praktines užduotis, susijusias su šios krypties teatru.

Forumo teatro metodas, toks populiarus Estijoje, Anglijoje, Švedijoje, Danijoje, vis plačiau taikomas ir Lietuvoje, tačiau dar mažai žinomas Šiauliuose. Forumo teatras – kūrybiškas ir patrauklus teatro metodas, išryškinantis problemas taip, kad žiūrovai galėtų svarstyti sprendimus. Tai veiksmo teatras, jame būtinas aštrus konfliktas, akivaizdi priespauda, kuri “aukai” baigiasi situacija be išeities. Šis teatras interaktyvus – ypatingai svarbus čia žiūrovo vaidmuo: jis vertina situaciją, įvardina konfliktą, jo priežastis, siūlo situacijos sprendimo būdus ir net išbando juos, pakeisdamas vieną iš aktorių ir iš naujo vaidindamas sceną. Dialogą tarp veiksmo dalyvių ir žiūrovų koordinuoja vedėjas, kuris yra atsakingas už grupėje kuriamą atmosferą, taisyklių laikymąsi, dalyvaujančių asmenų įtraukimą į diskusiją.

Spektaklio scenoje gvildenamos būtent tos problemos, kurios rūpi jaunimo auditorijai (smurtas, patyčios, ignoravimas, konfliktai su tėvais, mokytojais, diskriminacija, įžeidinėjimas). Žiūrovai kviečiami iš anksto anonimiškai siūlyti situacijas forumo teatro pašto pagalba. Jeigu Jūs norite pasidalinti savo skaudžia istorija, kuri galėtų tapti spektaklio dalimi, atsiųskite ją adresu ftdirbtuvės@gmail.com.

Projekto eigoje išgryninti rūpimas problemas ir siūlyti jų sprendimų variantus padės psichologė Loreta Gudienė.

Būsimo spektaklio autoriai ir aktoriai – Didždvario, J. Janonio ir Saulėtekio gimnazijų moksleiviai. Taip pat bendradarbiaujama su „Socialinių paslaugų centru“.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas