Išskirtinę keramiką kuriantis kuršėniškis konkurencijos nebijo

Kuršėnuose gyvenantis keramikos meistras Mindaugas Turolevičius šiemet Kaziuko mugėje dalyvaus jau penktąjį kartą. Vyras didžiuojasi savo rankų darbo kūriniais ir vadina juos išskirtiniais – tai įvairūs buitinės keramikos gaminiai, išgaunami skirtingomis technikomis.

„Juodoji keramika, raugo keramika – tai mano sritys. Mugės lankytojams pristatau naująjį raugo keramikos būdą – tai speciali technika, kurios metu iš tūkstančio laipsnių krosnies metalinėmis žnyplėmis išimamas molio gaminys, tuomet jis merkiamas į raugą, „užgrūdinamas“, raugas uždegina molio poras ir taip atsiranda įspūdingi raštai, kaskart vis kitokie, kaskart unikalūs. Tai viduramžių laikų keramika – 100 procentų natūralus gaminys“, – pasakoja M. Turolevičius.

Keramikos meistras sako, kad vaikystėje šis užsiėmimas jam visai nepatiko.

 

„Tik vėliau pamėgau žiesti. Meno mokykloje buvo tokia mergina, kuri žiedė geriau, vis norėdavau ją pralenkti. Taip tai ir tapo mano hobiu, aistra“, – pasakoja keramikos meistras.

Vyras tikina, kad specialiai Kaziuko mugei jis niekada nesiruošia – visada turi, ką parduoti. Pasak jo, žmonės, vertinantys kokybišką rankų darbo keramiką, dažnai net nežiūri į kainą. Daugelį metų kurdamas keramikines lėkštes, indus, ąsočius, puodelius ir dubenėlius Mindaugas jau pelnė mugių lankytojų susidomėjimą ir lojalumą.

„Dažnai žmonės prieš muges skambina, klausia, kurioj vietoj būsiu, kaip mane rasti. Būna, kad atvažiuoja net iš tolimiausių miestų gaminių atsiimti“, – pasakoja vyras.

Keramikos meistras tikina, kad net ir dalyvaudamas didžiausiose šalies mugėse konkurencijos nejaučia.

„Kurdamas gaminius į juos įdedu tiek širdies ir laiko, kad kol pagaminu vieną, kiti per tą laiką penkis padaro, bet aš užtat galiu garantuoti puikią kokybę ir autentiškumą. Todėl man ir sekasi“, – šypsosi keramikas.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas