Iš Latvijos atvažiavusiame traukinyje aptikta didelė cigarečių kontrabanda

Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliųjų grupių pareigūnai, bendradarbiaudami su AB „Lietuvos geležinkeliai“,ketvirtadienį Radviliškyje sulaikė stambų cigarečių kontrabandos krovinį. Apie 100 dėžių nelegalių rūkalų aptikta iš Latvijos atvažiavusiame traukinyje įrengtoje slėptuvėje. Tai jau antras toks sulaikymas šiemet, sausio 16 d. panaši kontrabanda – 173 dėžių cigarečių, paslėptų „tuščio“ vagono grindyse – demaskuota Kenoje. Šįkart cigaretės slėptos vagono lubose.

Ketvirtadienio popietę muitinės ir „Lietuvos geležinkelių“ antrinės įmonės UAB „Gelsauga“ fizinės apsaugos skyriaus pareigūnams Radviliškyje patikrinus iš Rygos į Vilkaviškį važiavusį traukinį, vieno jo vagonų (pritaikytų gabenti automobilius) lubose pastebėti konstrukciniai pakeitimai. Nusprendus patikrinti detaliau, netruko paaiškėti, kad iš pažiūros „tuščio“ vagono lubos prikimštos baltarusiškų cigarečių „Fest“ kontrabandos. Iš viso rasta 100 dėžių (50 tūkst. pakelių) nelegalių cigarečių, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 142 tūkst. Eur.

Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis (Baudžiamojo kodekso 199 – 2 str. 1 d.). Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Tai jau antras atvejis šiemet, kai iš užsienio valstybės atvykusiame „tuščiame“ traukinyje aptinkamos didelės cigarečių kontrabandos siuntos. 2017 m. sausio 16 d. Kenos geležinkelio stotyje muitinės pareigūnams įtarimų sukėlė vieno iš Baltarusijos įvažiavusio traukinio vagonų svorio neatitikimas. Detaliai patikrinus minėto vagono dugną, ten rasta slaptavietė, kurioje keliomis eilėmis buvo išklota apie 86 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų.

Muitinės kriminalinės tarnybos informacija ir nuotr.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas