Iš didžiulių žaliaskarių „giraitės“ pėsčiųjų bulvare liko tik prisiminimai

Iš šiauliečių mylimos didžiulių žaliaskarių „giraitės“ pėsčiųjų bulvaro gale šiandien liko tik prisiminimai… Pro šalį skubėjusius miestiečius ryte pasitiko burzgiančių pjūklų triukšmas – darbininkai nupjovė 5-ias iš devynių ne vieną dešimtmetį šią erdvę puošusių eglių. Liūdną vaizdą stebėję šiauliečiai nusiminę – daugeliui tai buvo mėgiama vieta prisėsti, atsipūsti ir vešliomis šakomis pasigrožėti.

„Man gaila, supranti. Vis tiek čia buvo oro tarša, mašinų srautas didžiausias, tai čia prilaikė tuos dūmus. Aš čia gyvenu tam name, suprantat. 50 metų tos eglės augo, o dabar užkliuvo.. Jas, man atrodo, vien dėl to fontano. Kažkoks kvailys tą fontaną sureguliavo prie pat gatvės. Tai kas čia gali sėdėt prie to fontano? Jūs įsivaizduojat – dūmai, mašinos čia… Tai galėjo daryt kažkur toliau. Ir kas jį suprojektavo… Dabar, girdėjau kalbant, tas egles pjauna, kad būtų matyti tas fontanas. Nebuvo tos eglės nudžiuvusios. Buvo tokios pat, kaip paliktos. Mes, aplinkiniai gyventojai, mėgdavom šitomis eglėmis pasigrožėti, pro langą pasižiūrėti. Ir šiaip, supranti, medis – vis tiek oras grynesnis, nepraleidžia čia tų dūmų. O dabar viskas. Žinot, koks čia judėjimas yra“, – sako nuliūdęs šiaulietis Jurgis.

Šiaulių miesto savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja sako, kad sprendimas nukirsti šias dygiąsias egles buvo priimtas dar pernai. Eglė Bružienė aiškina, kad atsisakyti penkių žaliaskarių buvo būtina – palikti keturi sveikiausi, gražiausi medžiai, o nupjautos eglės jau buvo bedžiūstančios, netrukus jas būtų užpuolusios ligos.

„Galbūt atsivers ir vaizdas į fontaną, gatvę, patį bulvarą. Tikimės, kad estetinis vaizdas pagerės. Bet pagrindinė mintis buvo įvertinti medžių būklę – tiek jų išvaizdą, tiek įvertinti saugumą. Nes medžiai tikrai buvo džiūstantys, jų amžius jau suėjęs… Sensta žmonės, sensta ir medžiai. Ir patiems buvo labai gaila priimti tokį sprendimą, kad reikia kirsti šias egles. Mūsų specialistai ilgai diskutavo ir labai sunkiai kilo ranka rašyti leidimą šių eglių kirtimui, bet viskam ateina laikas“, – aiškino Šiaulių miesto savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė.

Vietoje nupjautų eglių jau šiemet, pavasarį, atsiras nauji želdiniai.

„Tai įvairūs želdiniai. Yra projektukas parengtas, numatyta ir įvairių spalvų, ir rūšių, bus ir visžalių, ir žolinių augalų. Tai daugiausia bus krūmai. Krūmai, žoliniai – žemesni augalai. Tikėkimės, kad bus gražus sprendimas, pamatysim“, – viliasi E. Bružienė.

Vienoms bulvaro pabaigoje augusioms eglėms buvo jau beveik pusšimtis metų, kitoms – apie 36-erius. Eglė Bružienė sako, kad apskritai tokie medžiai – dar ne seni. Jei eglės augtų miške, natūraliomis sąlygomis, jų amžius galėtų būti kur kas ilgesnis. Tačiau mieste augantys medžiai daug greičiau skursta, juos veikia tarša ir daugelis kitų aplinkybių, jie greičiau pasensta.

Na, o šios 5 nupjautos eglės greičiausiai virs biokuru.

Vytauto Mikos, Etaplius.lt nuotr.

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 20

 1. Šiaulių ŪKIO SKYRIUS – NEŪKIŠKAS
  2017-01-13 10:20 Atsakyti Pranešti

  Nukkirto 5 sveikas egles – tam išleido beveik 5 tūkst…???? Biokurui – kieno pečiui?
  Iš tų eglių buvo galima gauti puikias lentas, kurios yra nepigios.
  Skaičiuokime – beveik 5 tūkst. niekiniams darbams dar tiek pat – tariamam aplinkos gerbūvio gerinimui…10 000 Eur…„Turtingas“ Šiaulių m. Ūkio skyrius. Iš mūsų…
  Kaimynas per savatgalį iš savo miško, gavęs leidimą pats vienas iškirto 10 apdžiūvusių pušų ir išvilko su traktoriumi iš miško – pamatęs, kad mieste už tokį darbą moka beveik 5 tūkst. apstulbo…
  Ar Ūkio skyr.vedėja E. Bružienė ką nors girdėjo ir turi suvokimą apie ŪKIŠKUMĄ?

 2. MEDŽIŲ NEREIKĖJO KIRSTI, O TIK APGENĖTI …
  2017-01-13 09:21 Atsakyti Pranešti

  Kodėl iš anksto nebuvo tariamasi su miestiečiais?
  Pagal Bružienės nuomonę – sensta žmonės- sensta medžiai, dabar senstančius žmones išguldys?
  Kiek amsneiškai Bružienė pasodino ir užaugino medžių?

 3. Mieste ir prie daugiabuciu reiktu vietoj senu medziu nauju zemaugiu medeliu , kurie maziau mestu lapu atejus rudeniui .
  2017-01-12 13:43 Atsakyti Pranešti

  Siauliuose mano kaimynei savivaldybe isnuomojo buta su ispuvusiais kiaurais langais , grindu lentos su tarpais linguoja ir atsikisusios vinys , sienos bei lubos nemate remonto nuo pat namo pastatymo tarybineis laikais , durys dermantinines , vonia surudyjusi , is kranu varva vanduo , jos menesio pajamos yra 190.euru , savivaldybej paklausiau kodel savivaldybe nuomoja zmonems tokios bukles butus , sako reikejo pries atsikraustant i buta rasyti prasyma del remonto , tai sakau kad jos net neinformavo jog galima rasyti prasyma del remonto , o dabar remonto sako negali daryti savivaldybe , taiva zmogus moka nuoma ir dar turi is savo mazu pinigu remontuoti kazkokios savivaldybes buta kuri dave jau esanti tokios baisios bukles , va tau ir europos standartai , o kitiems dalina butus jau suremontuotus , o uz nuoma pinigus ima daug maz tiek pat .

 4. Nerijus
  2017-01-12 13:17 Atsakyti Pranešti

  Labai džiaugiuosi, kad išsikraustau iš šito miesto. Kuo toliau, tuo didesnė betvarkė. Nėra čia jokio atsveriančio vaizdo. Visuose Šiauliuose nėra į ką žiūrėti ir nėra ką veikti. Apverktinas miestas su nukvakusia valdžia.

 5. Vika
  2017-01-12 07:40 Atsakyti Pranešti

  Darbai vyksta ne ten kur reikia… Tvarkykit pietinio bulvarą vieną syki!

 6. кazkoks
  2017-01-11 23:03 Atsakyti Pranešti

  durnynas mieste paskutiniu metu; Prisikelimo aikste – suds gaunas, bulvare tikros egles ispjautos, bet va ”egle” is kampuočių su daug plastmasiniu lempuciu – visa menesi spygavom – ura!

 7. V
  2017-01-11 21:38 Atsakyti Pranešti

  Apie kokį estetinį vaizdą kliedite, asfaltas, betonas gražiau už gyvas egles. Nukirstų medžių kamienai balti, gražūs, nesupuvę, sveiki. Tai iš ko nusprendėte, kad medžiai nesaugūs, sergantys. Įdomus būdas įvertinti – imti ir nukirsti. Matyt, kad miesto valdžia neturi ką veikti, problemų kitokių nebėra, reikia parodyti, kad kažką dirba. Gatvių, šaligatvių valyti nereikia, mat pinigų nėra! Įdomu, kiek pinigėlių kažkur nusės už krūmelius ir viksvas, kurios pakeis egles.

 8. Hmm
  2017-01-11 19:36 Atsakyti Pranešti

  Koks arcbitektes Giedres Mendozos komentaras? Ji kaip visada ne prie ko?

 9. Linas
  2017-01-11 19:06 Atsakyti Pranešti

  Tos eglės tikrai nebuvo nudžiuvusios, o ir puikiai užpildė tą erdvę bei tarnavo kaip žalia siena nuo Žemaitės gatvės, kurioje stovi pasibaisėtinas turgaus pastatas, dabar iškirtus tas egles erdvė tapo tuščia ir jokiais krūmais jos jau neužpildysi.

  1. ir
   2017-01-11 23:06 Atsakyti Pranešti

   ne tik baisuokli turgu, bet dar ta tragedija universama…

 10. Stasys Puščius
  2017-01-11 17:17 Atsakyti Pranešti

  Dar baigiantis seniems metams aš tas egles nufilmavau.Visai neblogai jos atrodė.Jokio jų džiūvimo nebuvo įmanoma pastebėti. Mano supratimu,nukirto jas todėl,kad pati miesto valdžia pradėjo stipriai džiūti ir serga baisią ambicijų liga.Mano manymu,būtina ruoštis naujiems rinkimams.Argi nesimato,kad kaip kurie valdininkai tiesiog nežino už ko griebtis.Tai vyksta kažkoks keršto karas.Štai kiek triukšmo buvo,kol nuvertė prie Arenos stovintį p. Purono,”krepšininką”.Nors nevieni vestuvininkai fotografavosi. Bet kažkam tai labai nepatiko. Dabar nukirto žaliuojančias egles.Kiek prisimenu iš vaikystės, miškininkai kirsdavo tik tada,kada tikrai jau pradėdavo džiūti. Man visiškai nesuprantamas dalykas,kad nekertami tie medžiai, kurie yra visai šalia daugiabučių namų ir savo lapija vasaros laiku užtemdo gyventojų butus.Taip yra prie Dainų gtv.6-to namo.Nors tie medžiai yra nuo namo vos per kelis metrus.Dar vienas nesuprantamas dalykas.Pietiniame rajone,vietomis visiškai išgriuvę šaligatviai,bet kaž kodėl nevienam valdininkui nepakyla ranka,priimtį sprendimą juos tvarkyti.Miesto biudžiato pinigai čiuožte čiuožia kaž kur į nežinią.Taigi mieli miesto valdininkų rinkėjai,pagalvokime apie tai,kap smarkiai apsigavome.Tiesiog nieko nebeliko,apart,”vaikščiojimo po Šiaulius”.Tik vaikštoma be naudos.

 11. Mačiau
  2017-01-11 16:45 Atsakyti Pranešti

  padžiuvusi buvo TIK VIENA EGLĖ, bet kai “projektukas parengtas” tai apdžiūsta ir daugiau…

 12. Liuks
  2017-01-11 16:38 Atsakyti Pranešti

  ar bent matet kokios baisios tos egles buvo. Nudziuvusios, be virsuniu. Geras sprendimas

 13. tai gal kirskite medžius ir prie Kaštonų alėjos ?
  2017-01-11 16:35 Atsakyti Pranešti

  Tai jau viskas nuspręsta – kaštonų alėjoje nebeliks maždaug 2018 m., o jų giminaičių Draugystės prospekte – maždaug 2020 metais.

  Sveikinu, gyvensime kaip mieste. Gal net didmiesčiu tapsime…

 14. Nežinomas
  2017-01-11 15:27 Atsakyti Pranešti

  Aplamai džiaugiuosi, kad lietuviams rūpi gamta. Kuri pas mumis yra paprasta, bet netrūksta čia žalumos, o ne koks nors betoninių laukas ką pastebi net užsienio turistai. Tik liūdna, o kam užkliuvo šios eglės ? Dėl estetinio grožio į patį bulvarą ? Man tas jūsų vadinamas fontanas labiau primena į apsauginę sieną, kad koks nors durnius iš turgaus pusės neįlėktų į bulvarą. Kaip čia kažkas rašė, tai gal kirskite medžius ir prie Kaštonų alėjos ? Kam ten alia tų medžių, kai alėja labai apleista ir niekam nerūpi ją renovuoti, o dabar baisu pažiūrėti koks ten baisus, sutrupėjęs takas. Tiesiog užmirštas kampas pačiame centre. Šiauliai, tai unikalus miestas kuris visiškai nesirūpina savo miesto veidu, kai net nerenovuoja savo pagrindines vietas.

 15. Bivainio pasaka
  2017-01-11 14:59 Atsakyti Pranešti

  “Ar jūs norit gyventi mieste ar kaime?? “

  1. Anonimas
   2017-01-11 15:30 Atsakyti Pranešti

   G.Mendozos su tėvais projektas.

   1. ANONIMUI
    2017-01-11 18:08 Atsakyti Pranešti

    Su projektu galite susipažinti savivaldybės tinklalapyje

  2. Anonimas
   2017-01-11 20:38 Atsakyti Pranešti

   O koks miestas be medziu?

 16. :)
  2017-01-11 14:27 Atsakyti Pranešti

  tai parodykit ta “projektuka” :) ka ten primaklinot smaklinot.. kastonu aleja irgi visa israuskit.. i ka jin panasi.. sudekit trinkeles sudekit naujus medzius.. bomzus isgainoikit.. primysta prisikta smirda.. nei su vaikais nueisi nei ka.. net prisest baisu kad koks primyzes bomzas nebutu palikes kokios nuskilusios bonkos su suke i virsu..

Komentaro rašymas