Į vilkikų servisą Šiauliuose investavo 2 mln. Eur

Į plyną lauką greta Šiaulių aplinkkelio investavęs ir vasarį vienas didžiausių regione sunkvežimių remonto dirbtuvių atidarantis verslininkas Robertas Borščius tikina, kad investicijoms ryžosi įžvelgęs išaugusį poreikį rinkoje.

„TruckLink“ pavadintas sunkiasvorių servisas turi 11 vilkikų remonto vietų.

„Norėjome atlikti visas paslaugas: remontuoti važiuoklę, dažyti, remontuoti elektroniką, nuplauti, taisyti vilkikus po avarijų“, – pasakoja serviso vadovas.

Tiesa, vasario pradžioje atidaromose dirbtuvėse visų paslaugų teikti iš karto nepavyks. Pradžioje, sako pašnekovas, bus tik remontuojamos važiuoklės. Vilkikų dažymo kamera ir kėbulo tampymo staklės servise atsiras vasaros pabaigoje.

Prireikė patiems

Naudotų sunkvežimių ir autobusų prekyba užsiimančios bendrovės „Bustrade“ vadovas pasakoja, kad mintis apie nuosavas remonto dirbtuves kilo tuomet, kai suprato, kad tenka reikiamų paslaugų laukti eilėse.

Pašnekovas pasakoja, kad sunkvežimius ir autobusus jo vadovaujama bendrovė parduoda Rytų šalims. Prieš parduodant neretai prireikia didesnio ar mažesnio remonto, nudažyti, atlikti kitus darbus.

„Ilgą laiką nuomojomės patalpas remontui, o ko negalėdavome atlikti patys – prašydavome kitų. Visgi eilės, negalėjimas planuoti darbų privertė pamąstyti apie verslo plėtrą, – kalba p. Borščius ir priduria, kad poreikį įžvelgė pastebėjęs ir augančius vietos vežėjus. – Kiek teko kalbėti su kitais servisais, iš pradžių bijota, kad visi išvažiavo į Europą ir paslaugų nebereikės apskritai. O dabar tendencija tokia, kad stovėti eilėse laukiant remonto tenka 4–5 dienas.“

Statė plyname lauke

Galvodamas apie tinkamą vietą vilkikų remonto paslaugoms teikti, p. Borščius įsigijo daugiau nei 2 ha ploto sklypą šalia Šiaulių aplinkkelio. Ši vieta pasirinkta todėl, kad čia susiformavęs savotiškas vietos ir tarptautinio transporto mazgas. Serviso statybos truko pusantrų metų.

„Buvo plynas laukas, be jokių komunikacijų, teko pasidaryti absoliučiai viską, teko išspręsti ir nenumatytų dalykų. Pavyzdžiui, jau pradėję projektą sužinojome, kad privalome turėti priešgaisrinį tvenkinį, nes esame nutolę nuo priešgaisrinės gelbėjimo stoties“, – kalba pašnekovas.

Pasak jo, visos nenumatytos problemos kiek pabrangino projektą, bet, sako p. Borščius, minčių atsisakyti idėjos nebuvo. Iš viso į vilkikų servisą buvo investuota apie 2 mln. Eur. Dalis lėšų, sako pašnekovas, investuota savų, dalį teko skolintis iš banko.

Sunkiausia, neslepia pašnekovas, buvo rasti gerų specialistų, nes jų poreikis rinkoje ypač didelis. Pradžioje servise vilkikus remontuos apie 20 šaltkalvių, o vasaros pabaigoje, kai paslaugų spektras bus išplėstas, pasak p. Borščiaus „TruckLink“ dirbtuvėse dirbs 40 žmonių.

Per mėnesį – 100

Pašnekovas neslepia, kad iš dalies remonto dirbtuves darbu aprūpins jo vadovaujama „Bustrade“. Drauge, pasakoja jis, jau užmegzti kontaktai ir su sunkvežimius parduodančiomis bendrovėmis, iš kurių taip pat viliamasi sulaukti paslaugų poreikio.

„Žinome, kad mums pirmi keli mėnesiai bus nelengvi, todėl esame numatę jiems biudžetą“, – sako p. Borščius.

Didžioji dalis klientų, planuoja serviso vadovas, bus vietos vežėjai, nedidelę dalį turėtų sudaryti tarptautinės bendrovės, per Lietuvą važiuojančios tranzitu. Pašnekovas skaičiuoja, jog tam, kad servisas pradėtų duoti naudą, per mėnesį čia turėtų būti suremontuota 100 vilkikų.

Investavo ir „Girteka“

Praėjusių metų viduryje į logistikos centrą ir nuosavas remonto dirbtuves Šiauliuose investavo ir transporto bendrovė „Girteka Logistics“.

6,47 ha ploto sklype bendrovė investavo į didesnį nei 9.000 kv. m ploto pastatą, kurio didžioji dalis – 6.000 kv. m – skirta serviso zonai, mažesnioji – administracinėms patalpos, išdėliotoms per tris pastato aukštus. Teritorijoje įrengta daugiau nei 400 stovėjimo vietų lengviesiems automobiliams ir daugiau nei 200 – vilkikams.

logo_big

 

 

 

Reklama

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 4

 1. Mockus
  2017-02-11 23:59 Atsakyti Pranešti

  O mus broliukus tau sėdinytę laižyti ar priimsi

 2. Kests
  2017-02-11 14:13 Atsakyti Pranešti

  Viska nulems algos. Jeigu gerai mokes bus ir dirbanciu

 3. Anonimas
  2017-02-09 22:43 Atsakyti Pranešti

  Labai man idomu, kur ši imonė ras tiek daug specialictų.

  1. dada
   2017-02-10 22:20 Atsakyti Pranešti

   cia ne problema, atsives babaju is pietu ir va tau pigi darbo jega..:D

Komentaro rašymas