Globos namuose daugėja vaikų, o globėjų Šiauliuose nėra?

Šiauliuose viešėję prezidentūros atstovai domėjosi, kaip apskrityje sekasi įgyvendinti trečią mėnesį galiojančią Civilinio kodekso pataisą, pagal kurią iš šeimos paimti vaikai iki trejų metų į globos namus gali patekti tik išimtiniais atvejais ir būti juose ne ilgiau kaip tris mėnesius.

Iš šeimų paimtiems vaikams siūloma ieškoti alternatyvių globos būdų, t. y. laikinoji globa, laikinas apgyvendinimas šeimoje ar šeimynoje. Susitikimo dalyviai vieningai sutaria, kad vaiko paėmimas iš šeimos nesprendžia esminių problemų, o globos namuose augantys mažamečiai, sulaukę pilnametystės, palieka įstaigą neturėdami elementarių socialinių įgūdžių.

Sutikusios laikinaisiais globėjais tapti šeimos gauna valstybės dotaciją, atlyginimą už globą, pas juos vaiką galima apgyvendinti bet kuriuo paros metu, tačiau šeima negali rinktis vaikų, o privalo apgyvendinti bet kurį tuo metu iš šeimos paimtą vaiką. Tiesa, laikinoji globa negali trukti ilgiau nei 12 mėnesių, per tą laiką turi būti surasta šeima, ilgalaikis globėjas vaikui arba vaikas grąžinamas į šeimą.

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 2

 1. Tikrai
  2017-03-17 09:38 Atsakyti Pranešti

  Tai ko prezidentūros sėdėtojai, Šiaulių valdininkai nerodo pavyzdžio? Vietoj betikslių kivirčų, postringavimų verčiau eitų auginti vaikus.

 2. nu joooo
  2017-03-16 23:56 Atsakyti Pranešti

  eilinis pliusiukas…. Vaikai imami iš šeimų, vežami į vaikų ir kūdikių namus, deja, skaičiai netikslūs komentuojami. Dėl globėjų šeimų – geriau nekomentuoti, jeigu jie ima tuos vaikus, kas patinka, o kas ne, dėkit kur norit… Patiko SOS ponios komentaras
  Labai įdomu, ar kas nors kalbasi su vaikais gyvenančiais pas globėjus ar vaikų namuose, ar vaikų teisės tik nuveža ir palieka? Gal yra statistika apie vaikų norus, kad juos įsivaikintų, ar vis tik nori grįžti pas tėvus. O gal laikas sugrąžinti uždarbiaujančius tėvus iš užsienio pas vaikus??? Kodėl nesprendžiami tokie klausimai arba mes jų negirdime… Norėtųsi, kad prabiltų ir patys vaikai….

Komentaro rašymas