Estetinis plombavimas: grožiui, sveikatai

Sakoma, kad šypsena atveria visas duris. Jei plačiai šypsotis trukdo spalvą pakeitę arba nuskilę dantys, nuo kompleksų išvaduos estetinį plombavimą atliekantys specialistai. Apie tai pasakoja „Dantų linijos“ gyd. odontologė Agnė Kiršienė:

foto– Estetinis plombavimas reikalingas, kai dantys pažeisti ėduonies, suirę, kai yra nekokybiškų plombų, patyrus danties traumą, esant dantų nudilimui. Šiais atvejais dantys restauruojami ne tik dėl estetikos, bet ir dėl sveikatos: kad atliktų savo funkciją, kad dantims toliau yrant ir dylant nebūtų pažeidžiami danties nervai, kad būtų išvengiama vėlesnių komplikacijų.

Estetinį plombavimą galima taikyti ir tuomet, kai yra diastema, tremos (tarpai tarp dantų), kai dantys pakeitę spalvą, kai norima pakeisti danties formą ar dydį, dantims netaisyklingai sudygus (kai kuriais atvejais). Nutirpus kaului, palaikančiam dantį, atsiranda vadinamieji „juodieji trikampiai“ prie dantenų. Estetiškai plombuojant, galima juos uždaryti.

Po estetinio plombavimo (tą dieną) nepatartina vartoti dažančių produktų. Kad dantys ilgiau išliktų gražūs ir sveiki, svarbu laikytis dantų higienos taisyklių. Praėjus 2–4 sav., rekomenduoju apsilankyti kontroliniam vizitui, poliravimui, jei reikia, korekcijoms. Vėliau svarbu įprasta visų dantų apžiūra bent kartą per metus.

Tiesa, kartais estetinį plombavimą atlikti netikslinga, pavyzdžiui, praradus didelę danties dalį. Tuomet tikslingiau dantį protezuoti. Esant netaisyklingai dantų padėčiai, rekomenduotinas ortodontinis gydymas. „Negyvus“ dantis kartais večiau balinti. Todėl visuomet įvertiname individualią paciento būklę, su juo aptariame ir drauge randame geriausią sprendimą.

Odontologijos klinikoje „Dantų linija“ teikiamos šios paslaugos: dantų gydymas vaikams ir suaugusiems, dantų protezavimas, chirurginis gydymas, dantų implantavimas, periodonto ligų gydymas, ortodontinis gydymas (dantų tiesinimas), estetinis plombavimas, profesionali burnos higiena, dantų balinimas, dantų nuotraukų atlikimas, dantų šaknų kanalų gydymas.

Dantu_linija_logotipas_MELY

Darbo laikas: I–V 8–19 val. (susitarus, dirbame ir savaitgaliais)

Višinskio g. 8-9, Šiauliai (įėjimas iš Dubijos g.)

Tel. 8 671 78 000

dantulinija@gmail.com

Reklama
Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas