Eismo įvykio deklaracija: kaip nekaltas gali tapti kaltu?

Į ką atkreipti dėmesį, pildant eismo įvykio deklaraciją ir kaip neprivelti klaidų, kurios vėliau gali labai brangiai kainuoti? Į šiuos klausimus atsako vairavimo mokyklos „Šiaulių Autovita“ vadovė-instruktorė Vitalija Matulevičienė:

– Mokykloje teorinių paskaitų metu pasakojame apie eismo įvykio deklaracijos pildymą. Tiesa, stresinėse situacijose teorija kartais ima ir išgaruoja. Pasitaiko, kad žmonės, pakliuvę į avariją, neberanda net pačios deklaracijos…

Vis tik reikėtų susikaupti ir nusiraminti, nes neteisingai užpildžius eismo įvykio deklaraciją, nekaltas gali tapti kaltu. Turiu omenyje 14 grafą, kurioje asmuo patvirtina, kad yra atsakingas už padarytą žalą. Būna, kad šioje grafoje pasirašo abu eismo įvykio dalyviai, nors jų parašams yra skirta 15 grafa. O būna ir taip, kad ten pasirašo visai nekaltas asmuo – tuomet draudikai gali nesutikti mokėti draudimo išmokos.

Taip pat reikia atidžiai nupiešti avarijos schemą, detaliai aprašyti žalą, kurią patyrėte.

Pildant galite sugadinti ne vieną eismo įvykio deklaraciją, todėl verčiau turėkite jų atsargoje. Beje, jeigu nuolatos važinėjate tuo pačiu automobiliu, galite tam tikrus deklaracijos punktus užpildyti iš anksto.

Jeigu nė vienas iš eismo įvykio dalyvių neturi deklaracijos, ją dviem egzemplioriais galite užpildyti ant baltų lapų, nurodydami analogišką informaciją.

Jeigu eismo įvykio metu automobiliai nenukentėjo, rekomenduoju ant tokio paties balto lapo nurodyti įvykio datą, vietą, laiką, dalyvius ir pasirašyti, kad jie pretenzijų vienas kitam neturi.

Jeigu vienas iš eismo įvykio dalyvių siūlo taškus ant „i“ sudėti pasitraukus iš eismo įvykio vietos – galbūt trukdote eismui, prieš tai darydami, įvykį užfiksuokite: nufotografuokite, nufilmuokite, įrašykite pokalbį. Gali nutikti taip, kad pasitraukus iš įvykio vietos, kaltininkas ims gintis savo kaltės, o jūs neturėsite įrodymų.

Autovita_

Reklama
Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas