Bendrabučio gyventojams nusibodo gauti „kosmines“ sąskaitas

Urtė Malinauskaitė
Šiauliuose vis daugiau gyventojų išdrįsta viešai prabilti apie skaudulius, kurie kamuoja daugiabučių namų bendrijas. Prieš metus į Tilžės g. 28-ąjį bendrabutį atsikraustęs šiaulietis šiandien neslepia apmaudo, kad didžioji dalis gyventojų labiau linkę kilnoti stikliuką, užuot pasidomėję bendrijos pirmininkės veikla. „Susirinkimuose nėra sprendžiami aktualūs klausimai, žmonės renkasi vangiai, o ir atėjusieji dažniausiai neturi savo nuomonės – paklūsta pirmininkės žodžiui. Yra dalis tokių, kuriems rūpi gaunamų sąskaitų pagrįstumas, kitos problemos, su kuriomis susiduriame, tačiau jie bijo kalbėti. Taip išeina, kad mūsų bendrijos pirmininkė – labai galinga moteris“, – atsidūsta vaikinas, pakvietęs užeiti į jaukų ir tvarkingą butą bendrabutyje.

Nesupranta, už ką ir  kodėl tiek daug moka

Ne paslaptis, kad Vyriausybė yra priėmusi nutarimą dėl daugiabučių namų butų savininkų lėšų kaupimo tvarkos ir jų apsaugos, pagal kurį susirinkimuose turi būti patvirtinta kiekvieno namo kaupimo suma, tačiau, kaip sako šiaulietis, Tilžės g.

28-ojo namo gyventojams ši tvarka dar nėra aiški. „Iki šiol nėra nustatyta kaupiamoji suma. Mokame po 0,12–0,13 Eur už kiekvieną kvadratinį buto metrą, o kitų namų gyventojai moka tik po 0,03 ar 0,04 Eur. Keliskart bandžiau klausti, kodėl ši suma tokia didelė, tačiau aiškaus atsakymo iš pirmininkės taip ir nesulaukiau. Juk dėl šios sumos turėtų apsispręsti visi gyventojai per bendrijos susirinkimą, o dabar neaišku, kokiu pagrindu buvo nustatytas tas įkainis“, – piktinasi vaikinas.

Šiandien jis gyvena bute, kurio bendras plotas siekia apie pusšimtį kvadratinių metrų. Lengva suskaičiuoti, kad per mėnesį vien jis į kaupiamąjį privalomąjį fondą turi sumokėti apie 6–6,5 Eur.

„Tai yra nemaži pinigai. Juolab kad bendrabučių gyventojams dar priskaičiuojami ir bendro naudojimo patalpų kvadratiniai metrai. Kalbėjau su kitų namų gyventojais, už tokį patį butą aš ten sumokėčiau tik 1,5 ar 2 Eur. Sąskaita yra visiškai neaiški. Nesuprantame, už ką ir kodėl tiek daug mokame“, – rodydamas sąskaitas, pasakoja Tilžės g. 28-ojo namo gyventojas.

Name yra bendra vonia, bendra virtuvė, kurias turėtų prižiūrėti bendrijos pasamdytas santechnikas, tačiau gyventojas neslepia, kad, įvykus gedimui, čia dažniausiai kviečiamos specialiosios tarnybos.

Alga – beveik nedirbančiam santechnikui

Vaikinas nesupranta ir pirmininkės pasamdyto santechniko pareigų – 0,5 etato dirbantis meistras, tuo pačiu dirbdamas ir kitur, kas mėnesį gauna atlyginimą, tačiau pareigų beveik neatlieka: „Trūksta konkretumo. Pavyzdžiui, kam reikalingas darbuotojas, čia neatliekantis didesnės funkcijos? Taip, yra bendra vonia, bendra virtuvė, tačiau, jeigu kažkas nutinka, visuomet kviečiamos specialiosios tarnybos. Jeigu paskambini santechnikui ryte, atsakymas dažniausiai būna vienodas: „Galiu tik popiet.“ Žinoma, niekas nelaukia, tad samdomi meistrai, kuriems vėl reikia mokėti, o nedirbantis santechnikas tvarkingai pasiima atlyginimą.“

Šiame name yra dar viena aktuali problema, apie kurią ir kiti gyventojai prasitaria puse lūpų – labai sunku gauti pinigų vidaus remontui. „Pagal įstatymus yra taip, kad, sugedus čiaupui, jį nupirkti turi bendrija, kuriai mokame, bet gyventojai čia viską perka iš savo lėšų. Pirmininkės nuomone, visi viską laužo, nesaugo, tad tegul ir perkasi patys, bet juk ne visi gyventojai tokie“, – sako šiaulietis.

Išeitis – pakeisti bendrijos pirmininkę

Kaip ir daugelyje bendrabučių, Tilžės g. 28-ajame name netrūksta stikliuko mėgėjų, tačiau jiems, kaip sako pasipiktinęs vaikinas, čia suteikiamos išskirtinės privilegijos: „Jie yra įtraukti į bendrijos narių sąrašą, susirinkimuose nedalyvauja. Tam, kad galėtume pakeisti pirmininkę, reikia daugumos balsų. Toji gyventojų dalis neslepia palankumo pirmininkei, tad pakeisti kažką atrodo neįmanoma. Kiek žinau, ji dar pirmininkauja ir kituose namuose, tad ir ten netrūko problemų. Iš vieno namo tik šiaip ne taip pavyko ją iškrapštyti. Daugelis mano, kad ji turbūt turi stiprų užnugarį, nes net Savivaldybėje pagalbos nesulauktume. Tuo įsitikinome, pasikvietę Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vyriausiąjį specialistą Vitalijų Matuzą. Nenustebau, kad pažeidimų bendrijoje ir pirmininkės veikloje jis taip ir nepamatė. Šiandien labiausiai norėčiau, kad vieną dieną tie, kuriems rūpi, už ką ir kiek mokame, pasiektume savo tikslą ir pakeistume bendrijos pirmininkę. Dar geresnis variantas – pereiti pas administratorius. Tuomet tikrai žinotume, už ką mokame.“

Išgėrinėjantiesiems – išskirtinės privilegijos?

Tiesa, vyras neslepia suprantantis, jog šis noras atrodo neįgyvendinamas: „Pirmininkė čia šeimininkauja jau keliasdešimt metų. Daugelis jai parankių gyventojų tyli, kiti kalbėti bijo, o ką aš vienas pasieksiu? Stebina net ir tai, kad laiku sąskaitų nesumokantys gyventojai, kurie mieliau eurą išleidžia alaus buteliui negu mokesčiams, pirmininkės yra gelbėjami. Iš antrojo kaupimo fondo, į kurį taip pat dedame savo pinigus, sumokamos jų sąskaitos. Vėliau, kai pinigus surenka, juos grąžina atgal. Tokia veikla neatrodo teisinga.“

Šiaulietis nesinaudoja bendra virtuve – jaukiame bute jis įsirengė ir atskirą vandens skaitiklį. „Dėl šito teko pereiti kryžiaus kelius. Norėjo ir toliau man skaičiuoti bendrų patalpų rodmenis. Nors pirkau butą, kuris yra sujungtas iš dviejų buvusių, mokesčius tebemoku lyg dviejų butų gyventojas. Tarkime, santechnikui kas mėnesį moku po 2 Eur, kai nuo buto mokestis šiaip siekia tik 1 Eur. Bendrijos vadovės savivalė yra nesuprantama. Jai ir buhalterei kas mėnesį taip pat moku po 6,37 Eur. Net baisu pagalvoti, ką reikėtų ištverti, bandant nuversti tokią pirmininkę. Vienintelė mintis – samdyti auditą atliekančią įmonę, tačiau kas jai sumokės? Aš nežinau, kur dar galėčiau kreiptis. Žinau tik viena: jeigu pradedi judinti šią pirmininkę – gero nelauk“, – savo nuomonės neslepia bendrabučio gyventojas.

Tilžės g. 28-ajame name jau verda diskusijos dėl galimai netinkamos bendrijos pirmininkės veiklos, nes žmonėms nusibodo gauti tokias dideles sąskaitas.

Reklama
Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 10

 1. BENDRIJOS NARYS
  2016-11-28 21:35 Atsakyti Pranešti

  Apart surenkamo mokescio namo atnaujinimui dar renkamos kaupimo lesos pirmininkes apertamentu(kabineto)apsaugai,pirmininkes telefono saskaitos apmokejimui,kanc.priemoniu pirkimui ir eile kitu islaidu is musu kaupiamu lesu,kuriu kas menesi surenkama apie 300euru.Ar tai normalu?Pribrendo laikas keisti tokia pirmininke.Gerb.Dnb savininkai,ar mes esme tokie turtingi,kad leistume Petrusovai tyciotis is musu taip elgentis su mumis ir musu pinigais?

 2. nesvarbu
  2016-11-28 20:28 Atsakyti Pranešti

  ir as zinau kas ten dedasi tikrai reikia mest ja lauk nes ten plesia piningus ir dar dvigubai negi neatsiras gudriu zmoniu ir jos nenusalins surinke parasus juk ji viena pries dauguma

 3. Pasipiktines
  2016-11-28 19:11 Atsakyti Pranešti

  Cia pirmininke naglumo virsune.Ji cia bendrike jauciasi kaip privacioje nuosavybeje.Lyg gyventojei butu jos nuomininkai.Subure apie save keleta jei palankiu zmoniu grupe ir ka nori ta daro neatsizvelgdama i kitu zmoniu nuomone.Kam sklepa asmeniniam naudojimui,kam puse etato. Kuo tolyn tuo nagliau.KIEK GAIMA TAIKSTITIS SU JOS VEIKLA!?

 4. PILIETIS
  2016-11-28 18:30 Atsakyti Pranešti

  Priemus privalomaji kaupimo lesu renovacijei istatyma tuojau buvo priskaiciuojama po 0,13euro nors istatyme numatyta,kad daugiabuciams namams kuriu naudingas plotas iki3000 kv.m.-0,05euro jei namas virs 3000kv.m.ploto 0,03euro.Sudarius numatomu darbu plana ir pateikus gyventojams suplanuotu darbu preliminaria samata bendrijos nariai nusprendzia del kaupimo.Nei pirmininke nei valdyba spredimo del kaupimo priimti negali nepritarus bendrijos nariams(50+1)Pirmininke darba atlieka neatsakingai,netaupiai ir neskaidriai. Nejau esame tokie turtingi,kad moketume elektrikui,santehnikui,dvieju laiptiniu valytojei po 05 etatu atlyginima?

 5. zirzile
  2016-11-28 16:52 Atsakyti Pranešti

  Tikra tiesa raso.Nors vienas zmogus isdryso, o tai visi tik bamba o nieko nedaro.

 6. paslaptis
  2016-11-28 13:50 Atsakyti Pranešti

  sveiki tikra tiesa parasyta ir viskas labai teisingai pasakyta cia pirmininke dydele seimininke jauciasi , su zmonemis niekada nesiskaitoma laiko visus siuksliu vietoje , mokesciai palyginus su kitomis bendrijomis per dydeli nes uz viska tenka moketi dvigubai , prisisamdzius darbuotoju kurie visiskai nedirba ir paprasant kazka sutvarkyti nk netvarkoma o algas visi gauna patenkinti . zodziu si pone tikrai juodus pinigus is gyventoju saskaitos darosi ir ta zino visi gyventojai … gal jau laikas atkreipti i ja demesi ir laikas jai i pensija jau kiek gali apgaudyneti ir uzsiimti aferizmu sita pone siltai sededama kabinete uz musu visu pinigus …

 7. Arvydas
  2016-11-25 21:43 Atsakyti Pranešti

  Net elementariam nešiltintam stogui atšviežinti renkant po simbolinius 0,13 € turės 4 metus kaupti. Šiltinant be konkursų kokie 9 metai. Renkant varguoliams privalomus jei naudingas plotas 3000 kvadratų po 0,03 € tai paprastam stogui niekada nesukaups nes kainos kyla. Iki 3000 kv/m privalomas kaupimas 0,05 €. O šiaip ką darytų tas teisybės ieškotojas normaliai besitvarkančiame daugiabutyje kaupiančiame nuo kažkur maksimalių 0,40 €. nes kartais geriau pakaupti vasarą po 1 € nei už metų už tą patį darbą mokėti bent pora tūkstančių € brangiau.

 8. ir vėl
  2016-11-25 16:51 Atsakyti Pranešti

  “mano būsto” REKLAMA.pakalbino alchašą ir išvadas daro

  1. As
   2016-11-28 12:02 Atsakyti Pranešti

   Alchasas cia taip nekalbetu ir nepasakotu. Pijokui terupi pasalpa ir degtine

 9. jonas
  2016-11-25 15:47 Atsakyti Pranešti

  Į vienus vartus…

Komentaro rašymas