Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, Radviliškyje organizuotas patriotinės dainos festivalis-konkursas

Pirmąją pavasario dieną, Radviliškio miesto kultūros centre šurmuliavo jaunimas iš visos Lietuvos. Jaunieji atlikėjai atvyko į pirmąjį, tačiau tikrai tradiciniu tapsiančiu, respublikinį patriotinės dainos festivalį – konkursą „Myliu tėvynę ir tave“. Šis festivalis – konkursas skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Festivalio–konkurso tikslas – skatinti moksleivių kūrybiškumą, ugdyti jaunosios kartos atlikėjų estetinį skonį, pasitelkiant muzikos formų įvairovę formuoti pilietinę poziciją, pasididžiavimą savo tradicijomis ir istorija.

Šis festivalis – konkursas padeda atsiskleisti jauniesiems atlikėjams sudarant sąlygas kūrybinei ir muzikinei saviraiškai, turtinti bręstančios jaunosios asmenybės vidinį pasaulį bei puoselėti patriotinius jausmus. Festivalyje – konkurse, buvo kviečiami dalyvauti 9-12 klasių atlikėjai iš šalies gimnazijų, vidurinių ir meno mokyklų, dalyvių amžius 14 – 19 metų. Dalyviai buvo susiskirstyti į kelias kategorijas, tai – solistai, vokalinės grupės ir vokalinės – instrumentinės grupės. Festivalyje – konkurse dalyvavo arti 100 dalyvių. Jaunieji talentai atvyko iš Rokiškio r. Juodupės gimnazijos, Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro, taip pat dalyvavo Šiaulių universiteto gimnazijos bei Radviliškio miesto Lizdeikos ir Vaižganto gimnazijų atstovai.

Dalyvius vertino profesionalių muzikos atlikėjų, kūrėjų bei pedagogų komisija. Komisijos pirmininkė – socialinių mokslų daktarė, muzikos mokyta ekspertė, dainų autorė, grupės „Kitava“ lyderė Rasa Stoškuvienė, kompozitorius, atlikėjas, prodiuseris, TV laidų vedėjas Laimontas Dinius, pedagogas, folkloro kolektyvo „Dainoriai“ vadovas Paulius Kablys, taip pat Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Lina Juozapaitytė. Vertinimo komisijai teko labai sunkus darbas – iš tiek daug talentingų jaunuolių išrinkti pačius geriausius ir verčiausius nugalėtojų vardo.

Dalyviai buvo vertinami pagal kriterijus. Komisija vertindama atsižvelgė į patriotinės dainos tematikos išpildymą, atlikimo techniką, minties išpildymą, kūrinio interpretaciją bei į pasirodymo originalumą.

Geriausia vokaliste tapo Rokiškio rajono Juodupės gimnazijos atstovė Kamilė Maračinskaitė, geriausiu vokaliniu ansambliu pripažinta Šiaulių universiteto gimnazijos folkloro studija ČIŪTO, geriausia grupe tapo Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos grupė „MarabuBand“. Komisija taip pat apdovanojo originaliausiai pasirodžiusias Rokiškio rajono Juodupės gimnazijos atstoves Aureliją ir Viktoriją Kanapeckaites. Už ryžtingą entuziazmą nominaciją gavo Radviliškio Lizdeikos gimnazijos roko grupė „Ratai“. Nominaciją už nuostabų balsą, buvo nominuota, dar vieną Rokiškio rajono Juodupės gimnazijos atstovė Radvilė Rublytė. Už profesionalų atlikimą nominaciją gavo Rokiškio rajono Juodupės gimnazijos vokalinis ansamblis „Grave“. Nominaciją už puikų įvaizdį ir profesionalų atlikimą gavo Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro grupė „Nevalyk lentos“. Sveikiname nugalėtojus.

Radviliškio miesto kultūros centro informacija

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas