Ar ledo skulptūrų festivalis galėtų vykti vasarą?

 

Išgirdus šį klausimą greičiausiai susimąstytumėte ir atsakytumėte, kad ne, tačiau šiandien ledu ir jo kūriniais galima džiaugtis visur ir visada, nepaisant oro temperatūros ir metų laiko. Ledo skulpturiai, dirbantys su šia šalta medžiaga, žino jo paslaptis ir gudrybes, kaip jį priversti paklusti įgudusiai meistro rankai ir vaizduotei. Tuo bus galima įsitikinti ir pirmajame Lietuvoje vasario 24-26 dienomis Pakruojo dvare vyksiančiame ledo skulptūrų festivalyje „Pasaka“.

Ledas – išskirtinė medžiaga kūrybai, kurią būtų galima apibrėžti trimis žodžiais – kietumas, trapumas, tirpumas. Pastarasis faktorius yra labai svarbus, kalbant apie pliusinę temperatūrą, tačiau Ledo meistras, vienas iš ledo skulptūrų festivalio organizatorių Dalius Drėgva atskleidžia, kad ledas, kūriniai iš jo, netirpsta taip greitai, kaip įsivaizduojame. Jis teigia, kad „ledo skulptūromis, pavyzdžiui, esant 25 laipsniams šilumos, galėtume grožėtis apie pusantros paros. Aišku, dirbti su ledu tokiomis sąlygomis nelengva – visgi veikiamas šilumos ledas tirpsta, tampa slidus, tad iššūkiu tampa detalių sujungimas, tačiau meistrai žino savų gudrybių, kaip su tuo kovoti, sprendimas šiuo atveju – sausas ledas“.

Didžiausi ledo priešai, skatinantys jį tirpti greičiausiai – vėjas ir saulė, o ypač jų abiejų kombinacija. Saulės šiluma nesant vėjui ne tik, kad nėra tokia pavojinga, tačiau ir suteikia ledui grožio – jis labiau blizga, suaižėja. Norint skulptūras iš ledo padaryti itin detalias, geriau tinka oras su minusine temperatūra, tačiau neblogai viskas pavyksta ir esant pliusui. Ledo meistras, kaip įrodymą, kad ledui drožti tinka bet koks oras, pasidalija prisiminimu apie vieną festivalį užsienyje, kai dirbti teko esant +8 ir lyjant lietui. „Teko dažnai daryti pertraukas, tačiau tas nesutrukdė užbaigti kūrinį ir užimti garbingą prizinę vietą“, – prisimena D. Drėgva.

Susipažinti su ledo skuptūrų gaminimo subtilybėmis, pasigrožėti jau baigtais meno kūriniais iš ledo pasakų veikėjų motyvais, pasimėgauti šalčiu ir jo teikiamais malonumais bus galima jau vasario 24-26 dienomis didžiausiame Lietuvoje Pakruojo dvare festivalyje „Pasaka“. Šiame dvare, nepaisant metų laiko, kiekvieną savaitgalį vyksta ir unikali programa, kviečianti sugrįžti į XIX a. pab. išbandyti dvariško gyvenimo ir atrasti tai, apie ką tik buvo skaityta istorinėse knygose.

led

 

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas