Ar dėl smurto prieš vaikus kaltos ir mamos?

Lietuva vis dar negali atsigauti po pastarųjų dienų įvykių, į viešumą iškylančių smurto atvejų prieš vaikus. Miestuose liepsnoja už vaikų gyvybes uždegtos žvakutės, žmonės meldžiasi ir prašo Dievo, kad tokie atvejai nebepasikartotų. Vieni keikia valstybę ir politikus už neveiksnumą, o kiti už tokį elgesį su vaikais kaltina jų mamas, negalinčias sustabdyti smurtautojų. Etaplius.lt redakcija gavo šiauliečio laišką, kuriame vyras atvirai išreiškia savo nuomonę apie šių dienų aktualijas ir moterų vaidmenį tokiose istorijose. 

“Štai užmuštas savo artimųjų mažylis amžiams atguls į paskirtą kapelį. Tai žiaurus ir be galo liūdnas atvejis. Kas pasidarė? Vos praėjus labai trumpam laikui po šio žiauraus atvejo, pasirodė pranešimai, kad keliose vietose patėviai sumušė ir sužalojo savo sugyventinių mažylius. Ir tada iškyla klausimas, kodėl moterys pasirenka tokius vyrus, kurie yra žiaurūs, linkę į alkoholį ir gali skriausti tos moters vaikus?

Nuo seno sakoma, kad tie, kurie neprižiūri savo artimųjų kapų ir nemyli vaikų, yra tautos atplaišos. Moterys, prieš sutikdamos gyventi su kokiu vyriškiu, jį turi išnarstyti iki mažiausio dalyko. Ypač svarbu toms moterims, kurios turi mažamečius vaikus. Kaip negaila, šiandien dalis vyrų yra pasidavę alkoholiui. Tai iš tokių gyvenime nieko gero nesitikėk. Antra vertus, moteris, priėmusi į savo šeimą vyriškį, turi ypatingą dėmesį skirti jo bendravimo būdui su jos vaikais. Ir pastebėjusi nors mažiausią netinkamą bendravimo atvejį , tuoj pat jam turi parodyti duris. Bet jeigu moteris nesipriešina brutaliam elgesiui jos vaikų atžvilgiu, tai, vadinasi, savo vaikų negaili, ir iš tokios mamos vaikai privalomai turi būti perduodami į vaikų globos įstaigas. Arba tiesiog gali būti perduodami kitom drausmingom šeimom. Mes gi visi turime suprasti, kad maži vaikeliai, nuo pat kūdikystės matydami ir patys patirdami smurtą, užaugę gali tapti taip pat smurtautojais.

Dar viena blogybė tai yra jaunų mamų, turinčių mažų vaikų, atviras rūkymas. O dar teko matyti ir “su padėtimi” tai darančias. Juk čia yra mūsų visuomenės žaizdos. Todėl būtina jas gydyti. Kitaip tauta gali degraduoti”, – laiške savo nuomonę išsako šiaulietis Stasys.

Dėkojame skaitytojui Stasiui už pastebėjimą. Primename, kad savo pastebėjimus, nuotraukas, vaizdo medžiagą galite siųsti el. paštu redakcija@etaplius.lt arba įkelkite per tam skirtą formą.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas