50-čiai ledo skulptūrų sunaudota 70 tonų ledo

Kaimyninės Latvijos miestas Jelgava vėl kviečia šiauliečius aplankyti tradicinį ledo skulptūrų festivalį. Didžiausiame Baltijos šalyje ledo skulptūrų festivalyje šiemet – trys dešimtys menininkų, penkios dešimtys skulptūrų ir septynios dešimtys tonų ledo.

Nemažai Šiaurės Lietuvos gyventojų pernai apsilankė jubiliejiniame ledo skulptūrų festivalyje Jelgavos Uzvaros parke. Kas mena ar girdėjo įspūdžius, kitą savaitgalį vėl kviečiami apsilankyti didžiausiame Baltijos šalyse Ledo skulptūrų festivalyje.

Šiemetinio, jau šešiolikto, festivalio tema – “Stebuklinga šalis”. Jame dalyvaus 30 menininkų iš aštuonių šalių, tolimiausi svečiai atvyks iš Rusijos Magadano miesto, taip pat skulptoriai iš Jakutijos ir Izraelio.

Tarp dalyvių – ir trys lietuviai. Šiemetinis festivalis gal ir nebus toks ryškus, tačiau nei dalyvių, nei skulptūrų skaičiumi jubiliejiniam nenusileis. Iš 70 tonų ledo menininkai suskurs 50 skulptūrų.

“Konkursinių bus 45: 30 individualių skulptorių darbų, kurių matmenys neviršys metro penkiasdešimt ir trisdešimt centimetrų, o taip pat 15 masyvių komandinių darbų, kuriuos kurs profesionalių menininkų pora“, – sako Jelgavos įstaigos “Kultūra” direktorius Mintauts Buškevics.

Menininkai dirbs visą savaitę ir jau per festivalio atidarymą, penktadienio vakarą bus paskelbti nugalėtojai. Dar penkios ledo skulptūros bus skirtos lankytojų pramogoms: fotografuotis, veiks ledo baras. Meistrai kasdien demonstruos, kaip ledo luitai virsta kūriniu, vyks koncertai, fejerverkai, vaikams – trasos ant ledo kalnelio, spektakliai. Turistų susidomėjimas auga.

“Žinoma, nori žmonės ir pasilikti Jelgavoje, rezervuoja viešbučius iš anksto, dar ir todėl, kad mes siūlome ir kitas įdomias vietas aplankyti, ekskursijas autobusu”, – teigia direktorius.

Organizatoriai tik įspėja, kad lankytojai turėtų eurų, nes atsiskaityti bus galima tik grynaisiais. Beje, kasdien prieš atveriant vartus šešiolika minučių į šešioliktą festivalį galima patekti nemokamai.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas