5 darbai mieste 2016-aisiais, kuriuos turėtų žinoti šiauliečiai

2016 metais Šiaulių miesto savivaldybėje atlikta daug reikšmingų darbų. Sustiprinus strateginius Savivaldybės administracijos skyrius: finansų, ekonomikos ir miesto ūkio – greitai ir kokybiškai buvo sprendžiamos aktualiausios miesto problemos, sumažinti finansiniai įsipareigojimai, racionaliau naudotos biudžeto lėšos.

2016 metais didesnis dėmesys buvo skiriamas konkursams į laisvas darbo vietas viešajame sektoriuje. Savivaldybėje ir jai pavaldžiose įstaigose atrankos vyko ypač skaidriai, o kompetentingų vadovų ir darbuotojų pasirinkimas tiesiogiai prisidėjo prie kokybiško įstaigų darbo ir sustiprino pasitikėjimą savivalda.

Tirpsta skolos

Gerinant viešųjų finansų valdymą, pernai buvo priimtas sprendimas, kuris nesunkiai leido taupyti įspūdingas sumas miesto biudžete. Savivaldybė pasirašė 5-erių metų kreditavimo sutartį, leidusią refinansuoti 10 ankstesniais metais paimtų paskolų, kurių bendra vertė – 7,9 mln. eurų. Per penkerius metus bus sutaupyta daugiau nei pusė milijono eurų. Be to, supaprastėjo paskolų administravimas, nes administruojama viena paskola vietoje dešimties.

„Savivaldybė daug dėmesio skiria miesto finansų valdymui, todėl buvo nuspręsta mažinti skolinimosi kaštus. Sutaupytus pinigus – 500 tūkstančių eurų, galėsime skirti būtiniausioms miesto reikmės“, – sakė Šiaulių meras Artūras Visockas.

Pasak Šiaulių miesto savivaldybės Finansų skyriaus vedėjos Daivos Kerutienės, 2016 metais Šiaulių miesto savivaldybė naujų paskolų neėmė, bendras kreditų portfelis nuosekliai mažinamas.

„2016 m. grąžinome 2,3 mln. eurų paskolų pagal grafiką, taip pat grąžinome 2,7 mln. eurų ilgalaikių įsiskolinimų – biudžetinių įstaigų skolas už šildymą, kurios buvo susidariusios iki 2011 metų rugsėjo mėnesio. Iš viso 2016 metais grąžinome 5 mln. eurų ilgalaikių skolų“, – teigė D. Kerutienė.

Atnaujinti didžiuliai gatvių plotai

Praėjusiais metais sparčiau nei bet kada buvo atnaujinama viešųjų erdvių infrastruktūra. Gyventojai ir biudžetinės įstaigos džiaugiasi tvarkomais kiemais, šaligatviais, remontuojamomis gatvėmis.

2016 metais suplanuoti ir atlikti stambaus masto remonto darbai didelio eismo intensyvumo ruožuose. Tilžės ir Gegužių gatvių atkarpose paklotas išlyginamasis asfalto dangos sluoksnis, atnaujinta beveik 2 km ilgio Pramonės gatvės (tarp Serbentų ir Bačiūnų g.) atkarpa. Didžiausias infrastruktūrinis pasiekimas – kapitalinis Architektų gatvės remontas. Vien šių objektų darbai atsiėjo per 2 mln. eurų. (atnaujintų dangų plotas apie 100 tūkst. m2). Taip pat užbaigta 2015 m. pradėta Dvaro gatvės rekonstrukcija.

Pakeista nusidėvėjusi šaligatvio danga naujomis plytelėmis Statybininkų, Aukštabalio, Ežero, P. Cvirkos, Vilniaus, Dvaro, Vytauto, J. Basanavičiaus gatvių atkarpose diegiamos eismo saugumo priemonės: salelės, kryptinis apšvietimas ir šviesoforai.

Dėmesys jauniems verslams

2016 metais Savivaldybė ypatingą dėmesį skyrė jaunimo verslumui skatinti. Šiemet pirmą kartą surengtas Jaunimo verslo idėjos konkursas, kurio penkiems nugalėtojams skirtos premijos ir subsidijos, Savivaldybė taip pat padengė dalį steigimosi, darbuotojų konsultavimo ir mokymo, dalyvavimo verslo parodoje išlaidų. Jaunimo verslo idėjoms įgyvendinti paskirta apie 26 tūkst., o iš viso verslui skatinti iš biudžeto buvo numatyta 33 tūkst. eurų.

Praeitais metais, siekiant sudaryti palankias sąlygas mažoms įmonėms ir savarankiškai veikiantiems asmenims užmegzti ryšius su įvairaus verslo atstovais, Šiauliuose atidarytas vienas pirmųjų šalyje bendradarbystės centras „Spiečius“. Savivaldybė centrą įsteigusiai VšĮ „Versli Lietuva“ parinko tinkamas patalpas.

Sporto komplekso startas

Šiaulių miesto sporto bendruomenė galbūt jau 2017 metais galės džiaugtis nauju ir itin moderniu sporto kompleksu. Pernai pavyko atlikti daugybę paruošiamųjų darbų ir derinimų, o spalio viduryje oficialiai pradėta Šiaulių sporto gimnazijos sporto komplekso statyba. Rangos darbai kainuos apie 2,85 mln. eurų. Tokio tipo sporto salė Šiauliuose statoma pirmą kartą nuo nepriklausomybės atkūrimo. Universalios salės statybai reikalingos lėšos bus skirtos iš valstybės ir Šiaulių miesto savivaldybės biudžetų. Pagal sutartį objektas turėtų būti baigtas 2018 metų viduryje, tačiau rangovai įsitikinę, kad naujame komplekse bus galima pradėti sportuoti jau šių metų rugsėjį.

Kuriama palanki vaikams aplinka

Atkreiptas dėmesys į biudžetinių įstaigų aplinkos gerinimą. Švietimo įstaigose remontuoti kiemai, atnaujinta ikimokyklinio ugdymo įstaigų valgyklų įranga, naujomis tvoromis aptverta daugiau nei pusė ikimokyklinio ugdymo įstaigų, pagal poreikį įrengti liftai. Diegiamos priemonės šildymo sistemų efektyvumui didinti. Susirūpinta ikimokyklinukų valgiaraščiu, nuo 2016 metų balandžio dalis lopšelių-darželių maistą vaikams ruošė pagal Šiauliuose sudarytą ir dar šalyje analogų neturintį valgiaraštį, kuriame daugiau sveikų produktų.

Gerėjančią Šiaulių miesto savivaldybės veiklą įrodo ir į miestą ateinančios investicijos. Žmonės kasdien mato miesto centre modernizuojamus ir tvarkomus pastatus, kuriuose kuriasi naujos įmonės ir įstaigos. Šiauliuose atidaromos sporto ir treniruočių salės, pramonės ir paslaugų objektai. Verslas į pozityvius pasikeitimus reaguoja ne tik aktyvesne veikla savo srityse, bet ir prisidėjimu prie viešojo gyvenimo. Verslo atstovai 2016 metais skyrė 100 tūkstančių eurų miesto gimtadienio šventei, noriai rėmė kitus renginius, įvairias iniciatyvas, o prieš šv. Kalėdas padovanojo miestui puikų naujametį fejerverką.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 4

 1. prašome jūsų
  2017-01-22 15:00 Atsakyti Pranešti

  Kurkit kuo daugiau skverų ir žalumos.

 2. Šaunuolė Giedre
  2017-01-06 16:18 Atsakyti Pranešti

  Šaunuolė Giedre Mendoza!

  1. Anonimas
   2017-01-06 20:01 Atsakyti Pranešti

   Mendoza čia niekuo dėta. Dirbo dar senoji komanda. O kaip matote iš eismo sąlygų Šiauliuose, va kaip dirba G.Mendoza.

   1. aha, matom
    2017-01-22 14:59 Atsakyti Pranešti

    eismo ar oro sąlygų? Eismą kuriam patys, o orus- ponas Dievas.

Komentaro rašymas